X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
Image hosting by TinyPic

بازدیدکنندگان : 125240


آرشیو
جمعه 5 اسفند‌ماه سال 1384
مصاحبه الهام افروتن با خبرگزاری ایرنا

   "الهام افروتن" روزنامه‌نگار نشریه محلی "تمدن هرمزگان" اقدام به خودکشی خود را قویا تکذیب کرد و از تبلیغات فرصت طلبانه رسانه های بیگانه ابراز انزجار کرد.
وی که به اتهام توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی هم اکنون در بازداشت موقت بسر می برد ، روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تصریح این نکته که مطلب منتشره به هیچ عنوان تالیف و نوشته خودش نبوده‌ است ، افزود : این مطلب را کاملا ناآگاهانه و با جستجو در اینترنت پیدا کردم.  

الهام افروتن سمت راست تصویر

  وی همچنین ضمن تکذیب حضور خود در بند انفرادی گفت : من به مدت ‪ ۹‬روز در بند انفرادی زندان بندرعباس حضور داشتم ، اما به محض انتقالم به تهران فقط ‪ ۲۴‬ساعت در بند انفرادی زندان اوین بودم و پس از آن به بند عمومی منتقل شدم.

  افروتن در تشریح شرایط خود اذعان داشت : من دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم و علاوه بر اشتغال در حرفه روزنامه‌نگاری ، به علت نیاز مالی بعنوان دستیار دندانپزشک نیز در بندرعباس کار می‌کنم.

  وی افزود : من در نشریه محلی "تمدن هرمزگان" به مدیر مسوولی "دیرباز" نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی بعنوان خبرنگار کار می‌کنم و بر خلاف شایعات منتشره ‪ ۱۹‬ساله نیستم ، بلکه ‪ ۲۱‬سال دارم.

  وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود : روز شنبه و یک روز پیش از عید غدیرخم که کسی از مسوولان نشریه در محل حضور نداشتند و بخشی از صفحه مورد نظر خالی بود ، من با جستجو در اینترنت مطلبی را تحت عنوان "راههای مقابله با ایدز را علنی کنیم" از فردی به نام "م . ف سخن" انتخاب کردم و بدون دقت کافی برای صفحه‌بندی فرستادم.

  افروتن با تصریح مجدد این نکته که مطلب منتشره تالیف او نبوده است ، افزود : این مطلب نه از روی غرض ورزی بلکه کاملا ناآگاهانه انتخاب و منتشر شد و یک هفته پس از آن در شرایطی که فقط ‪ ۱۵‬نسخه از نشریه به فروش رفته بود و الباقی نشریه توسط وزارت اطلاعات جمع‌آوری شده‌ بود، منتشر شد.

  وی تاکید کرد : من فرزند یک نظامی شرافتمند هستم و خودم را فرزند انقلاب و مدیون زحمات امام خمینی (ره) می‌دانم و تحت هیچ شرایطی قصد توهین و بی‌ادبی نداشتم.

  وی اذعان داشت : شاید باور نکنید اگر بگویم خودم هنوز هم مطلب مورد نظر را به طور کامل مرور نکرده‌ام و از جنجال پیش آمده متاسفم.

  افروتن با تکذیب شدید انتشار خبر خودکشی‌اش در زندان اوین گفت : متاسفانه شبکه‌های ماهواره‌ای و برخی از افراد فرصت طلب با انتشار اخبار کذبی مبنی بر خودکشی من در زندان ، موجب تحریک افکار عمومی شده‌اند .

  افروتن افزود : من هم‌اکنون در اتاق یک بند عمومی زندان اوین بخش نسوان بسر می‌برم و شرایط بسیار مطلوبی دارم و هم‌بندیهای من عمدتا زنانی هستند که به علل مالی در زندان بسر می‌برند.

  وی با اظهار انزجار از این که تعدادی از گروههای سودجو و معاند انقلاب از این موضوع سوء‌استفاده شخصی و هدفمند کرده‌اند ، تاکید کرد : من اصولا سیاسی نیستم و به هنر علاقمندم و هرگز قصد جنجال پردازی را نداشتم.

  وی گفت : از روح بلند امام (ره) و مردم بزرگوارم که باعث جریحه دار شدن احساساتشان شده‌ام ، عذر تقصیر می‌طلبم.

  افروتن بیان داشت : پیش از ورود به زندان تصورم از محیط زندان همان تصویری بود که در فیلم " زندان زنان" دیده بودم اما اکنون می‌بینم که زندان آنجور که مردم عادی تصور می‌کنند ، نیست و هم‌اکنون حتی رییس زندان اوین و دوستان همبندم نسبت به سرنوشت من علاقمند شده و مطمئن به اشتباه من شده‌اند و می‌دانند که در وقوع این اتفاق ، عمدی در کار نبوده‌ است.

  وی با اشاره به این که علاقه‌ی وافری به نگارش قصه برای کودکان دارد افزود : می‌خواهم پس از آزادی از زندان به کار نگارش و تدوین کتاب برای کودکان مملکتم بپردازم.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران 
Powered by BlogSk
عناوین آخرین یادداشت ها

هرمزگانی ها

لینک دوستان